foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Sice jen na jediný den, ale stálo to za to!
Ve středu 1.dubna se náchodské divadlo Dr. J.Čížka proměnilo v africkou džungli. Konal se zde totiž již 6. ročník Hudebně – divadelního festivalu žáků speciálních škol regionu, každoročně pořádaný Základní školou a Mateřskou školou Josefa Zemana v Náchodě, letos na téma „Afrika“. Divadlo se tak hemžilo nejen „africkými domorodci“, ale mohli jste zde zahlédnout i slona, zebru, žirafu, lva, či si pohladit opravdovou krajtu. Ta byla překvapením, které si nejen pro diváky přichystala Jana Myslivečková z královédvorské ZOO – ředitel ZŠ a MŠ J.Zemana a zároveň prezident festivalu Ing. Ivo Feistauer, který se s hadem škrtičem ocitl na pódiu, ochotně posloužil jako dobrovolník, aby se měl had na co zavěsit a kolem čeho se posléze snažil omotávat. Byla to velká chvilka napětí, ale vše nakonec dobře dopadlo:-) Hada si pak ještě pod dozorem zkušeného chovatele mohli pohladit děti zúčastněných škol. A byl o to velký zájem!
Zpestřením programu, který v tento den uváděli David Novotný a zpěvačka Michaela Nosková, bylo také vystoupení zpěvačky Madaleny Joao, která část svého života prožila v Angole a dlouhodobě spolupracuje s Dětským fondem UNICEF, či nezapomenutelný zážitek shlédnutí afrického tance v podání skupiny Bijou camara. Festival, jehož cílem je odbourávání různých komunikačních bariér a společné prožívání radosti z hudby, pohybu a tance, tak přinesl mnoho pěkných a radostných chvil všem zúčastněným. Výkony všech účinkujících hodnotila početná porota, ve které mimo jiné zasedl brigádní generál Mgr. Martin Červíček (ředitel policie Královéhradeckého kraje), JUDr. Ivana Křečková (ředitelka krajského úřadu Královéhradeckého kraje), Mgr. Bc. Miluše Urbanová, Ph.D. (ředitelka Královéhradeckého inspektorátu České školní inspekce) či Bc. Tomáš Magnusek (režisér, herec a přítel školy). Členové poroty pak každé škole předali ocenění – např. za první místo v choreografii, kostýmech, za přípravu scény atd. Cenu prezidenta festivalu získala letos pořadatelská ZŠ a MŠ Josefa Zemana z Náchoda za vystoupení s názvem Madagaskar party.
Záštitu nad festivalem převzali ministr školství, mládeže a tělovýchovy PhDr. Marcel Chládek, hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, radní Královéhradeckého kraje pro oblast školství Mgr. Táňa Šormová a starosta Náchoda Jan Birke. Velké poděkování patří také všem sponzorům. Africké rytmy nám zněly v uších ještě dlouho po ukončení festivalu a tak se už těšíme na příští rok. Čeká nás opět „velké dobrodružství“! Jaké? Přijďte se podívat:-)

za kolektiv pedagogů ZŠ a MŠ J. Zemana Mgr. Marie Čejchanová
- článek uveřejněn v květnovém čísle Náchodského zpravodaje

Copyright © 2023 Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Josefa Zemana, Náchod. Všechna práva vyhrazena.