Ve středu jsme s žáky V. a VI. třídy navštívili Hvězdárnu v Úpici. Pod vedením odborných pracovníků jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o Slunci i o činnosti hvězdárny. Dnes už víme, jaké zde používají dalekohledy a techniku k pozorování sluneční aktivity i k různým meteorologickým, dokonce i seismickým měřením. Prohlédli jsme si sluneční domek, kde se zaznamenávají a zpracovávají výsledky pozorování a měření – např. počasí, srážky i otřesy. Na závěr jsme shlédli zajímavý film o naší sluneční soustavě, včetně fotografií některých známých planet např. Marsu, Měsíce, Venuše i Jupiteru. Pozorování oblohy se neuskutečnilo, protože počasí se rozhodlo pro variantu zataženo s větrem, déšť, občas lijavec. Doufáme, že příští návštěvu se podíváme i dalekohledem na Slunce.