Jedno chladné podzimní dopoledne jsme s žáky VI. třídy ZŠ a MŠ J. Zemana strávili v krásném prostředí vily Čerych v České Skalici Edukativním programem nás provedly lektorky – podzimní skřítci. Seznámili jsme se s různými druhy tykví. Patizon byl pro většinu novinkou.

Dozvěděli jsme se, jak ze semínka vyroste veliká dýně! Během programu žáci zapojovali všechny smysly. Velkým zážitkem bylo poznávání tykví hmatem se zavázanýma očima. Každý si vyrobil malý obrázek ze semínek dle své fantazie, který si odvezl domů. Na závěr jsme si všechno zopakovali. Všichni správně vyplnili pracovní list, který si pyšně po návratu do školy, každý nalepil do sešitu.