AKTUALITY

Na svátek Tří králů jsme se moc těšili a tak jsme se rádi vydali do Městského muzea v Novém Městě nad Metují na prohlídku vánočních betlémů. Letos se nám moc líbil nový betlém od zvěrolékaře a včelaře.

Kouzelné světlo - je název  vánočně laděného   programu v GVU  pro děti v době předvánoční.

Kouzelné světlo nám po cestě k zámku nesvítilo, bylo ponuré počasí, ale když jsme vstoupili do galerie výtvarného umění, světlo a povídání o Vánocích a jejich symbolech  nás naladilo.

Příběhy světců a jejich zobrazování ve vitrážích jsme si prohlédli, ale hlavně jsme se pokusili vytvořit svoji vlastní vitráž.

Využili jsme světelné pronikání paprsků barevnými  fóliemi. Odnesli jsme si do školy různobarevné vitráže, které jsou opravdu Naše!!!  Podívejte se !!