AKTUALITY

Peklo – není jen čertovský domov, ale malebná vesnička mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují s říčkou Olešenkou, která se vlévá do řeky Metuje.

Tvořil zde i významný architekt D.S. Jurkovič, jehož architektonická díla postupně navštěvujeme. Byli jsme už na Dobrošově, na Rezku. Tento týden ve středu 29. 5. 2019 jsme dorazili konečně do Pekla. Čerti i vodník se stali našimi kamarády. Podívejte se !!!!!

Dne 11. 4. navštívili žáci speciálních tříd Městské muzeum v Novém Městě nad Metují a prohlédli si výstavu Velikonoce v muzeu. Mezi velikonočními kraslicemi byl vystavený i náš výrobek vejce Mimoni. Na velikonočním jarmarku v kině jsme shlédli zajímavé jarní dekorace i pohádky, které se nám moc líbily.

I. třída  2.4.2019
Půjdeme „Z pohádky do pohádky“. Tak byl pro nás nazván 2. duben 2019. Pohádky máme opravdu rádi, posloucháme je, čteme si je, ale nejraději se na ně díváme. Když jsme přišli do náchodské knihovny, čekaly na nás pohádky v trochu jiném provedení.Poznávali jsme je podle obrázků, povídali jsme si o nich. Byly pro nás připraveny také těžší úkoly. Měli jsme před sebou stůl s všelijakými věcmi. Hrníček, sluchátko, šátek. Museli jsme napsat názvy pohádek, ve kterých se tyto věci objevují. To byl bonbónek!!!

Po stopách architekta Dušana Jurkoviče na Náchodsku. Tak byl nazván den, kdy se žáci II. třídy vydali shlédnout jednu ze  staveb  Dušana Jurkoviče , Jiráskovu chatu na Dobrošově.

Dne 27. 2. jsme se pustili do výtvarného tvoření v zámecké galerii z nejrůznějších  materiálů. Vznikla tak originální grafika, kterou jsme pomocí lisu vytiskli na papír. Strukturální abstrakce se nám velice zdařila a moc se nám tato technika líbila.

Copyright © 2019 Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Josefa Zemana, Náchod. Všechna práva vyhrazena.