foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Za cíl letošního školního výletu jsme s žáky zvolili návštěvu jednoho z nejkrásnějších míst pod hradbou Orlických hor – Opočna.  A to procházku rozlehlým anglickým parkem a oborou, kde jsme viděli daňky, muflony i majestátné jeleny. Zpestřením bylo setkání s bažantem královským, který nám chvíli dělal společnost coby průvodce. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a  vzrostlé  stromy tvořily příjemný stín naší toulkou oborou. Cestou jsme objevili několik velikých mravenišť, a tak jsme si vyzkoušeli  určování světových stran v přírodě. 

Po návratu z obory nám zbylo ještě dost sil, abychom si došli k zámku na vyhlášenou opočenskou zmrzlinu. Opravdu byla výborná!!! Posilněni touto dobrotou jsme vyrazili zpět k domovu. Opět jsme dnes objevili mnoho zajímavostí a krás, které nám nabízí náš kraj. 

Copyright © 2024 Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Josefa Zemana, Náchod. Všechna práva vyhrazena.