foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Ráno 14. 2. 2018 jsme se sešli ve třídě , řekli jsme si co nás vlastně čeká, kam vůbec jdeme. Pro někoho bylo slovo archiv neznámý pojem, někdo tam byl již v minulém školním roce. Nicméně všichni jsme se těšili, přálo nám i počasí.
Ve Státním okresním archivu v Náchodě na nás čekal Mgr. Jan Čížek,který měl pro nás připravenou kupičku historických originálů. Viděli jsme kromě jiného zakládací listinu Broumova i s pečetí. To byl pro nás opravdu zážitek. Takovou možnost nemáme každý den.
Protože jsme třída rošťáků s neustálými prohřešky, připravil si pro nás také třídní knihy z 19. století ze školy v Josefově. To jsme koukali, jak všichni chodili do školy a neměli žádné zameškané hodiny. Viděli jsme také knihu pochval a knihu provinění z jedné náchodské školy z doby první československé republiky a další historické dokumenty.
S novými poznatky a plni dojmů jsme se vrátili do školy, kde na nás čekaly ještě tři vyučovací hodiny.

Copyright © 2024 Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Josefa Zemana, Náchod. Všechna práva vyhrazena.