Svíčky jsou pěkným doplňkem do bytu i milým dárkem. Existuje mnoho druhů svíček, vonných i bez vůně. I když se dají snadno koupit, jejich vlastnoruční domácí výrobou do nich vždy vložíme kus ze sebe, ozdobíme je podle své fantazie a je to skvělá zábava.
My jsme svíčky nevyráběli, ale protože je doba předvánoční, šli jsme se podívat, jak se to vlastně dělá. Vždyť každý z nás si v tento čas svíčku rád rozsvítí, zamyslí se a na chvilku se zastaví .
Šli jsme ze školy plni očekávání vidět, jak svíčka vzniká. Vždyť každý z nás jde do obchodu, tam si ji koupí, ale vůbec nepřemýšlí o tom, co je v takové svíčce lidské práce.
Došli jsme na Babí, někteří z nás se nechtěli ani zastavit a malou výrobnu svíček  úplně lehce přehlédli.
Zastavili jsme se, zaklepali a podívejte, co nás čekalo. Svíčku jsme nevyrobili, ale vlastnoručně si každý jednu obarvil a odnesl domů.