foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Měsíc říjen jsme s žáky V. a VI. třídy zahájili návštěvou mini ZOO v Klopotovském údolí v Novém Městě nad Metují. Po celou dobu nám dělaly společnost  malé chlupaté čtyřnohé průvodkyně, které se ihned staly miláčky všech žáků. K vidění tu byly obory s divokými prasaty, která jsme nakrmili přinesenými dobrotami.  Naučné tabule nás informovali o tom, jaké délky a výšky dosahuje jejich tělo. Dozvěděli jsme  se, čím můžeme udělat čuníkům radost, aniž bychom jim ublížili. Naproti oboře s divočáky se nám předváděli ve voliéře krocani, koroptve a  perličky. V dalších oborách se nám mezi stromy ukrývali jeleni a laně. Kdo je chtěl vidět, musel nastražit oči i uši. Koťátka nás vyprovodila až k hájovně, odkud někteří pokračovali po svých až na autobusové nádraží.

Copyright © 2023 Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Josefa Zemana, Náchod. Všechna práva vyhrazena.